Dortek’ten Yeni Cam Kapı Çözümü: GLAZIO

newsBu haber 12990 defa okundu  datetime12.01.2011

Glazio

Kurulduğu günden bu yana, kapıda teknoloji ve tasarım trendine yön veren lider kapı firması Dortek; değişen ve gelişen mimari beklentilere paralel olarak yeni bir ürün grubu lanse etti. Kapının camdaki izdüşümünün yeni adı, Glazio.

Glazio serisinde cam kapılar, iki temel bileşen olarak ele alınıyor. Kasa-Pervaz bileşenleri, "monoblok-dolu" lif levhadan imal edilmekte ve yüzey bitişi olarak Dortek ürün gamındaki iç mekân kapılarına ait tüm kaplamalar çalışılıyor.

Kasa-Pervaz kaplama alternatifleri olarak beyaz-fildişi UV lake, renkli lake, ahşap desenli PVC, endüstriyel ahşap, doğal ahşap ve laminat kaplama uygulaması yapılıyor. Ahşap alternatiflere ek olarak, cam kanat yüzeyinin direkt olarak brüt kasa yüzeyi ile birleştiği kasasız uygulama, alüminyum ve paslanmaz çelik kasa alternatifleri de seçilebiliyor.

Kapının en önemli bileşeni olan kanat için 10 mm satine cam kullanılıyor. Şeffaf ve kumlu iki farklı cam zemin platformunda üretim yapılıyor. Seçilen model, şeffaf zemin üzerine kumlama yapılarak şekillendiriliyor ya da isteğe göre tamamen kumlu zemin üzerine şeffaf model çalışılıyor.

Tüm bu bileşenler, DIN normlarında üretilen ve uzun yıllar sorunsuz bir kullanım rahatlığını garanti eden özel cam kapı donanımları ile birleştiriliyor. Glazio, görsel beğeni ve beklentilere paralel olarak 5 farklı aksesuar seti ile tüketiciye sunuluyor.

Glazio'yu benzerlerinden farklı kılan en önemli ayrıcalık unsuru, tasarımdaki mükemmellik kaygısı. Glazio cam kapı modelleri tasarım aşamasında, Dortek ürün gamı içerisinde yer alan 300'den fazla ahşap iç mekân kapı modeli ile birlikte ele alınıyor. Ahşaptaki modellerin en özelleri itinayla seçiliyor ve Glazio serisi ile camda hayat buluyor. Seçilen model, hem ahşap iç mekan kapısı hem de çelik kapı giydirmesi olurken öte yandan cam üzerinde de uygulanabiliyor.

Mekânın farklı noktalarında, değişik açılım alternatifleri ile talep edilen model seçenekleri; ortak bir tasarım yaklaşımı ile ele alınıyor, bütünsel bir bakış açısıyla tasarımcının beğenisine sunuluyor.


Glazio Glazio Glazio
Glazio Glazio Glazio Glazio

Dortek Kapı San. Ve Tic. A.Ş.Kullanıcı Girişi

444 Kapı